• Communitate valemus...
  • Telefon: +90 312 441 11 50

Hakkında

Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisi - TRAD, Terörizm ve Radikalleşme ile Mücadele Araştırma Merkezi Derneği'ne ait; terörizm, radikalleşme, terörizmle mücadele, radikalleşme ile mücadele, şiddete varan aşırıcılık ve bu konuları kapsayan güvenlik çalışmalarına yer veren basılı ve ulusal hakemli akademik bir dergidir. Dergide analitik ve özgün çalışmalar ile kitap incelemeleri yayımlanmaktadır.

Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisi - TRAD, yayımladığı çalışmalar ile terörizm ve radikalleşme konularında akademik bilgi düzeyini artırmayı, Türkiye’de terörizm ve radikalleşme olgularına özgün kavramlar geliştirilmesine katkıda bulunmayı ve buna yönelik akademik çalışmalar için başvuru platformu oluşturmayı amaçlamaktadır.

Terörizm ve Radikalleşme alanlarında literatüre katkıda bulunma ve alandaki boşluğu doldurma hedefi ile yayın hayatına başlayan Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisi - TRAD, Türkiye’de kendi alanındaki literatüre katkı sağlamayı, ulusal ve uluslararası düzeyde saygın bir yer edinmeyi ve referans gösterilen bir dergi olmayı hedeflemektedir.

Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisine www.tradergisi.com adresinden erişebilirsiniz.