• Communitate valemus...
  • Telefon: +90 312 441 11 50

Makale Çağrısı

Makale Çağrısı

1. Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisi (TRAD), Terörizm ve Radikalleşme ile Mücadele Araştırma Merkezi Derneği'ne ait; terörizm, radikalleşme, terörizmle mücadele, radikalleşme ile mücadele, şiddete varan aşırıcılık ve bu konuları kapsayan güvenlik çalışmalarına yer veren ulusal hakemli akademik bir dergidir.

2. Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisi (TRAD), Ocak ve Haziran aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanacaktır.

3. Derginin ilk sayısı 2022 yılı Ocak ayında yayımlanacaktır.

4. Derginin ilk sayısına ait ana tema “Türkiye’de Terörizm Çalışmaları” şeklinde belirlenmiştir.

5. Dergide yayımlanmak üzere Türkçe ve İngilizce makaleler kabul edilecektir.

6. Sizleri, Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisinde yayımlanmak üzere yukarıda belirtilen konu kapsamı dâhilinde makale göndermeye davet ediyoruz.

7. Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisinde yayımlanmak üzere gönderilecek makalelerin en geç 01 Aralık 2021 tarihine kadar, editortrad@teram.org; traddergi@teram.org veya info@teram.org elektronik posta adreslerinden birisine gönderilmesi gerekmektedir.

8. Terörizm ve Radikalleşme Araştırmaları Dergisi (TRAD) ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve makale yazım kurallarına www.teram.org internet sayfasının “DERGİ” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir