İmparatorluktan Günümüze Türkiye'de Modern Terörizm ve Ayaklanmalar

İkinci Dönem

İç Savaşın Eşiğinde: Terör, İsyan, Direniş ve Ayaklanmalar 1918-1938

1. Terörizm ve Radikalleşme ile Mücadele Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen çevrimiçi konferansların ikincisi, Doç.Dr.Nihat Ali ÖZCAN’ın konuşmacı olarak katılımıyla, 08 Mayıs 2021 Cumartesi saat 17.30’da düzenlenecektir.

2. Türkiye’de terörizmin tarihsel süreç içerisinde dört döneme ayrılarak ele alınacağı konferans serisinin ikinci bölümünde 1918-1938 yılları arasını kapsayan “İç Savaşın Eşiğinde: Terör, İsyan, Direniş ve Ayaklanmalar” başlığı altında ele alınacaktır.

3. Çevrimiçi konferans 40’ar dakikalık iki oturum halinde düzenlenecektir. İkinci oturumda mümkün olduğu ölçüde soru cevap bölümü için de zaman ayrılacaktır.

4. Birinci oturum saat 17.30’da başlayıp 18.10’da sona erecektir.

5. Birinci ve ikinci oturum arasında 10 dakika ara verilecek, ikinci oturum 18.20’de başlatılacaktır.

6. Konferansın ikinci oturumu, birinci oturumun yapıldığı bağlantı adresi üzerinden yapılacak, katılımcıya gönderilen Meeting ID ve şifre, ikinci oturum içinde geçerli olacaktır.

7. Konferansa katılım ücretsizdir.

8. Katılım, toplam 100 kişi ile sınırlıdır.

9. Konferansa katılmak isteyenlerin adı, soyadı, eğitim bilgilerini içeren katılım taleplerini; en geç 08 Mayıs 2021 saat 16.00’ya kadar info@teram.org adresine e-posta ile göndermeleri beklenmektedir.

10. Konferansa katılmak isteyenler aynı bilgileri https://www.teram.org/Iletisim adresindeki “Bize Yazın” formunu doldurarak da iletebileceklerdir

11. Katılım isteklerinin gönderildiği e-posta adreslerine konferansa katılım için gerekli bilgiler (Meeting ID, şifre, bağlantı adresi) mümkün olan en kısa süre içerisinde gönderilecektir.

12. Terörizm ve Radikalleşme ile Mücadele Araştırma Merkezi tarafından katılımcılar için e-sertifika düzenlenecek, sertifikalar katılımcı e-posta adreslerine gönderilecektir.

13. Sınırlı miktarda katılım mümkün olduğundan, katılım isteği gönderen ilk kişiden itibaren taleplerin geliş sırasına göre ilk 100 kişiye katılım imkânı tanınacaktır.

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

İlginizi Çekebilir